czwartek, 16 maja, 2024
Strona głównaPIŁKA NOŻNAMazovia z pucharem, Kaczyński filarem

Mazovia z pucharem, Kaczyński filarem

Mazovia Mińsk Mazowiecki została zwycięzcą Okręgowego Pucharu Polski. Jednym z filarów sukcesu jest wychowanek Promnika Łaskarzew Sebastian Kaczyński.

W finale rozgrywek Mazovia nie pozostawiła złudzeń występującemu w lidze okręgowej Orłowi Łosice. IV-ligowiec wygrał na boisku rywala aż 6:0.

Autorem dwóch pierwszych bramek w finałowym meczu był Sebastian Kaczyński. Wychowanek Promnika Łaskarzew otworzył wynik w 26. minucie, wykorzystując podanie od Miłosza Przybeckiego. Dwie minuty później ponownie pokonał Bartłomieja Radziwonka. Do tego dorzucił asystę przy trafieniu Mateusza Bieniasa na 4:0. Po przerwie w jego miejsce na boisku pojawił się Michał Bondara.

Uważam, że to był dobry finał. Udało nam się strzelić sześć bramek. Mecz był ciekawy, było dużo kibiców i do tego panowała fajna atmosfera. – mówi nam Kaczyński.

29-latek jest jednym z filarów sukcesu Mazovii. Zdobył w tej edycji rozgrywek aż osiem bramek. Ponad połowę z nich na boiskach w powiecie garwolińskim, dwie w Sobolewie (Zryw-Mazovia 0:5) i trzy w Uninie (Orzeł – Mazovia 1:10).

Łącznie w czterech meczach pucharu polski udało się strzelić osiem bramek plus cztery asysty. Myślę, że to dobry wynik ale pamiętajmy, że graliśmy zawsze z niżej notowanym rywalem. W takich meczach też trzeba zachować koncentracje i grać na 100 procent. – ocenia sam zainteresowany.

Mazovia Mińsk Mazowiecki będzie reprezentowała okręg siedlecki na szczeblu wojewódzkim.