czwartek, 16 maja, 2024
Strona głównaPIŁKA NOŻNAA KLASAPromnik Gończyce lepszy w sparingu od Wilgi Miastków (fotogaleria)

Promnik Gończyce lepszy w sparingu od Wilgi Miastków (fotogaleria)

Nowy szkoleniowiec Promnika Gończyce Damian Piaśnicki, zaliczył udany debiut na ławce trenerskiej. Jego zespół wygrał w pierwszym zimowym sparingu z Wilgą Miastków 5:2.

Po dość jednostronnej, pierwszej połowie Promnik prowadził 3:0. Wynik w 20. minucie otworzył występujący w tym spotkaniu na szpicy Bartosz Zackiewicz. Tuż przed przerwą dwa razy do siatki trafił Przemysław Galbarczyk, który najpierw skutecznie wyegzekwował rzut karny, a chwilę później zamienił na gola błyskawiczną kontrę gospodarzy.

Na początku drugiej połowy na 4:0 trafił Bartosz Cieślak. Wilga odpowiedziała golem testowanego Rafała Dynka, który głową skierował piłkę do bramki. W końcówce drużyny wymieniły po ciosie i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla Promnika.

Pierwsza połowa dobra, realizowaliśmy to co założyliśmy przed meczem. W drugiej słabiej, krócej się utrzymywaliśmy przy piłce przez co nie było już takiej kontroli nad meczem jak w pierwszej połowie. – mówi nam trener Damian Paśnicki. – Cieszy duża ilość bramek choć mogło być ich na pewno więcej. Wiemy nad czym konieczne musimy pracować aby w wyeliminować nasze słabsze strony. – dodaje.

Dwóch testowanych w Promniku

Piątkowy mecz był okazją dla trenera Promnika do przyjrzenia się z bliska drużynie, a szczególnie dwóm testowanym zawodnikom. Jednym z nich był Arkadiusz Kot, którego ostatnim klubem był Sęp Żelechów. 23-latek ostatni raz zagrał w ekipie prowadzonej przez Tomasza Gugałę w 28. kolejce poprzedniego sezonu, w meczu z Hutnikiem Huta Czechy (3 czerwca 2023).

Dla zespołu z Miastkowa Kościelnego był to drugi mecz kontrolny i druga porażka.

– W tym sparingu miałem do dyspozycji aż 22 zawodników, dawno czegoś takiego nie widziałem. To na pewno duży plus. Nie ma się co się oszukiwać rywale wyglądali od nas dużo lepiej. Wyglądało to tak, jakby im się dużo bardziej chciało niż nam. U nas widać braki treningowe, ale nie ma co oczekiwać jeśli trenuje się w 6-7 osób. – podkreśla trener Wilgi, Krzysztof Aniszewski.

Promnik Gończyce – Wilga Miastków 5:2 (3:0)