czwartek, 16 maja, 2024
Strona głównaPIŁKA NOŻNALIGA OKRĘGOWAZwycięstwo Promnika w ostatnim sparingu. Mateusz Kiliszek z kolejnymi bramkami

Zwycięstwo Promnika w ostatnim sparingu. Mateusz Kiliszek z kolejnymi bramkami

W ostatnim meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek Promnik Gończyce wygrał z akademią SportsMate360 4:2.

Lepiej w to spotkanie weszli zawodnicy akademii, którzy w 10. minucie otworzyli wynik. Z upływem czasu kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli piłkarze z Gończyc. Efektem tego były dwa gole Mateusza Kiliszka.

21-latek, który dołączył do drużyny w zimowej przerwie może okazać się dużym wzmocnieniem. Ostatnim jego klubem był SEMP Ursynów. W sezonie 2020/21 był wypożyczony z niego do Józefovii Józefów, w której mając zaledwie 18 lat zagrał w 11 meczach IV ligi. W juniorskich rozgrywkach grał w Talencie Warszawa i Sępie Żelechów. To na Chłopickiego rozpoczął swoją przygodę z piłką.

Zainaugurują wiosnę w Siedlcach

Na początku drugiej połowu prowadzenie zespołu z Gończyc podwyższył Kamil Kosmala. Na 4:1 trafił Dawid Kasperczyk, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Dziesięć minut przed końcem SportsMate360 zmniejszył straty. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu.

– Mecz oceniam pozytywnie. Graliśmy tak jak sobie założyliśmy. Pierwsze 20 minut było słabe z naszej strony ale później zaczęliśmy grać prawidłowo. Przeciwnik nie miał na nas pomysłu i nie stwarzał zbyt wielu sytuacji bramkowych. Przy lepszej skuteczności wynik mógł być wyższy. Za tydzień liga i weryfikacja tego, jak przepracowaliśmy okres zimowy. Jesteśmy dobrej myśli.- mówi trener Damian Paśnicki. – Niestety mamy kilka kontuzji w zespole i najważniejsze we wczorajszym meczu było to, aby nikt nie skończył go z urazem. Dwóch zawodników jednak po meczu narzekało na uraz ale myślę że będą gotowi do gry w przyszłym tygodniu. – zaznacza.

Za tydzień w pierwszej wiosennej kolejce Promnik Gończyce zmierzy się na wyjeździe z Jastrzębiem Żeliszew.

Promnik Gończyce – SportsMate360 4:2 (2:1)