czwartek, 16 maja, 2024
Strona głównaPIŁKA NOŻNALIGA OKRĘGOWADwa samobóje, czerwona kartka i porażka w Wyszkowie

Dwa samobóje, czerwona kartka i porażka w Wyszkowie

Wilga II Garwolin nie powiększyła swojego dorobku punktowego. Drużyna dowodzona przez Kamila Zawadkę przegrała w Wyszkowie z miejscowym Bugiem 0:2.

Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Najciekawsza okazja miała miejsce w 40. minucie, kiedy to przed szansą na zdobycie gola stanął napastnik Bugu. Piłka po strzale Jakuba Wyszkowskiego trafiła w słupek.

Gospodarze nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku drugiej połowy. Po zaledwie minucie od wznowienia gry, wyszli na prowadzenie. Robert Nogaj dośrodkował w pole karne, a piłkę głową do własnej bramki skierował Kacper Winek.

W 74. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Próba uderzenia bezpośrednio z rzutu rożnego przez Nogaja, zakończyła się kolejnym trafieniem samobójczym. Filip Świętulski przewrócony przez zawodnika Bugu, upadł na linii bramkowej, po czym niefortunnie trafił w piłkę. Garwolinianie domagali się w tej sytuacji odgwizdania faulu, ale bezskutecznie.

Jakby tego było mało chwilę później za nierozważny faul w środku pola czerwoną kartkę obejrzał Szymon Rękawek, który pojawił się na boisku pięć minut wcześniej.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Bug wygrał 2:0. Zespół z Wyszkowa walczy o awans do V ligi. Obecnie zajmuje trzecie miejsce, z trzema punktami straty do lidera. Wilga II Garwolin jest siódma.

– Szkoda szybko straconej bramki po przerwie. Po wyrównanej pierwszej połowie, myślę, że moglibyśmy przejąć inicjatywę i wygrać. Ten gol niejako ustawił spotkanie. – zaznacza Kamil Zawadka. – Takie porażki bolą. -dodaje.

W następnej kolejce garwolinianie podejmą u siebie MKS Polonię Warszawa.

Bug Wyszków – Wilga II Garwolin 2:0 (0:0)