czwartek, 16 maja, 2024
Strona głównaPIŁKA NOŻNALIGA OKRĘGOWAPewne zwycięstwo drugiej Wilgi. Garwolinianie pokonali MKS Polonię

Pewne zwycięstwo drugiej Wilgi. Garwolinianie pokonali MKS Polonię

Wilga II Garwolin po raz drugi w tym sezonie pokonała MKS Polonię Warszawa. Podopieczni Kamila Zawadki wygrali u siebie 4:1.

Garwolinianie od początku do końca kontrolowali sytuacje boiskową, a sam mecz rozpoczął się dla rezerw IV-ligowca w najlepszy możliwy sposób. W 6. minucie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym i podaniu Przemysława Alota (na zdjęciu), bramkę zdobył Piotr Domański.

W 28. minucie było już 2:0. Indywidualna akcja skrzydłem i dośrodkowanie Domańskiego, zakończyło się trafieniem samobójczym defensora Polonii. Bliski podwyższenia wyniku w pierwszej połowie był także Adrian Płatek. Goście zdołali jednak wybić piłkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron gra się wyrównała. W 70 minucie przyjezdni złapali kontakt. Kontrę MKS-u skutecznie zakończył Dawid Szambor. Cztery minuty później, obie drużyny ponownie dzieliła różnica dwóch goli. Świetnym podaniem ze środka pola Kurshid Khasanov odnalazł Przemysława Alota, a ten pokonał Oskara Drobniewskiego.

W końcówce garwolinianie przypieczętowali zwycięstwo. W 85. minucie strzał zza pola karnego oddał Tomasz Paszkowski, a tor lotu piłki zmienił wprowadzony chwilę wcześniej Bartosz Grędzik, co kompletnie zaskoczyło golkipera MKS-u. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1.

– W mojej opinii kontrolowaliśmy całe spotkanie i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Cieszy postawa młodzieżowców, którzy prezentują wysoką, stabilną formę. – podkreśla trener Wilgi, Kamil Zawadka.

W następnej kolejce garwolinianie zagrają na wyjeździe z wiceliderem Wichrem Kobyłka.

Wilga II Garwolin – MKS Polonia Warszawa 4:1 (2:0)