czwartek, 16 maja, 2024
Strona głównaPIŁKA NOŻNALIGA OKRĘGOWAPorażki Zrywu i Sępa z czołówką tabeli

Porażki Zrywu i Sępa z czołówką tabeli

Zryw Sobolew przegrał u siebie z wiceliderem Wektrą Zbuczyn 0:4, a Sęp Żelechów został rozbity w Siedlcach przez lidera rozgrywek Pogoń II aż 10:1.

Piłkarze z Sobolewa słabo weszli w mecz. Bramkę stracili już w 4. minucie. W zamieszaniu powstałym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najlepiej odnalazł się Emil Michalaka. W 20. minucie było już 2:0 dla Wektry. Strata w środku pola, zamieniła się w błyskawiczną kontrę, którą wykończył Paweł Klewek.

W drugiej połowie faworyzowany zespół ze Zbuczyna kontrolował boiskowe wydarzenia. W 72. minucie rzut karny na gola zamienił Michalak. Dziesięć minut przed końcem wynik meczu na 4:0 ustalił Damian Prokurat, który oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego.

– Mecz się słabo dla nas zaczął. Wiedzieliśmy, że będą wkręcać piłkę z rzutu rożnego, mimo to źle się ustawiliśmy. Mamy młody zespół. Brakuje nam doświadczenia. Odstępowaliśmy warunkami fizycznymi od rywali. – mówi trener Zrywu, Marcin Cieśla. – Zagraliśmy słabszy mecz. – przyznaje.

Zryw Sobolew – Wektra Zbuczyn 0:4 (0:2)
Bramki:
Emil Michalak 4′, 72′(k), Paweł Klewek 20′, Damian Prokurat 80′
Zryw: Mirowski – Szwed (60′ Piętka), M.Cieśla, P.Białecki, M.Kazimierak, J.Cieśla (53′ Wiśnioch), Kulik (76′ Fic), Szymański, Pietrzak, Kowalczyk (73′ Piros), Komar (82′ Pracz)

Z workiem dziesięciu bramek wrócili z Siedlec zawodnicy Sępa. Podopieczni Tomasza Gugały nie byli w stanie przeciwstawić się liderowi rozgrywek. Stać ich było jedynie na bramkę honorową. W 32. minucie do siatki trafił Szymon Słyk, który po podaniu od Sebastiana Wdowiaka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Akcję zapoczątkował Szymon Kowalski, który skrzydłem przedarł się pod pole karne.

– Jako zespół nie mieliśmy argumentów sportowych, mecz do zapomnienia. Natomiast szacunek należy się dla chłopaków z naszego zespołu za pokorę i spokój przy prowokacjach zawodników z Siedlec, co udowadnia ilość kartek z tego spotkania. – mówi strzelec jedynej bramki dla żelechowian.

Pogoń II Siedlce – Sęp Żelechów 10:1 (4:1)